Minecraft 1.7.6/1.7.7/1.7.8

Witajcie. Nie tak dawno mogliśmy grać już w wersję pre-release najnowszej aktualizacji, podczas gdy dziś Mojang oficjalnie wypuściło nową wersję Minecrafta. Więcej w rozwinięciu.

Aktualizacja, tak jak poprzednie wersje 1.7, nie zawiera zbyt wiele nowości – brak tu rzeczy realnie zmieniających rozgrywkę.

Nowy system obsługi skinów

Główną nowością, poza wykorzystywaniem unikalnych ID gracza w grze wieloosobowej, jest nowy system skinów. Skórki graczy będą wykorzystywały nowy szablon pliku (bez obaw – stare skiny działają bezproblemowo) którego główną zaletą będzie zwiększona możliwość edycji i personalizacji skina. Poniżej możecie znaleźć nowy szablon oraz przykładowy skin:

szablon

Szablon Skina.

skinpepego

Przykładowy Skin.

 

 

 

.

Poprawiono bugi

  • Naprawiono błąd związany z utkniętymi strzałami. Gdy lądowały one po raz drugi zachowywały się w następujący sposób: jeżeli strzała wylądowała na bloku w danym miejscu pamiętała własności bloku na który wylądowała poprzednio, pozwalało to na niszczenie Skały macierzystej, kopiowanie TNT oraz zmianę własności (metadata) bloku (np. zwykła deska zamieniała się w białą deskę)
  • Używanie komendy /save-all powodowało lagi na dużych mapach
  • Naprawiono przycisk ‚report to Mojang’ w opcjach strumieniowała
  • Poprawiono błąd powodujący odtwarzanie niewłaściwych dźwięków gry podczas nadpisywania ich przy korzystaniu z paczek zasobów.

To tyle w prawdopodobnie ostatniej aktualizacji 7. wersji gry – Minecraft 1.7.8 . Co sądzicie o nowej aktualizacji? Piszcie w komentarzach.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Mmesek pisze:

    Nie napisałeś o zmianie ustawień paczek zasobów – dodając na liste serwer/ edytując można ustawić czy mają być na nim dozwolone resource packi czy nie lub żeby pytało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *