Nowości i rekordy Minecraft Pocket Edition

Witajcie. Podczas gdy Mojang bombardowany jest falą zapytań odnośnie ostatniej awarii (w tym celu zaleca się zmianę haseł do konta Mojang) na jaw wychodzą nowości związane z nową wersją Minecrafta PE 0.9, padł też kolejny rekord sprzedaży, o czym więcej w artykule. 

Ostatnie kilka dni nie były przyjemnymi dla Mojang, mimo tego padł kolejny rekord sprzedaży Minecraft PE – 20 milionów kopii (21 mln na obecny dzień). Oprócz tego możemy w najbliższym czasie spodziewać się kolejnych rekordów, gdyż zbliża się aktualizacja 0.9, która z pewnością zachęci dużą liczbę nowych graczy do kupna gry.

Co nowego znajdzie się w wersji 0.9? Przede wszystkim nowe bloki, które gościły już w komputerowej wersji gry lub zagoszczą w aktualizacji 1.8:

mcpe3

  • Akacja (co za tym idzie – deski, schody itp)
  • Ciemny Dąb (jak wyżej)
  • Nowe typy kamienia (granit, dioryt, andezyt i przetwory)
  • Utwardzana Glina
  • Kolorowa Glina
  • Nowe typy gleby – Podzol (gleba bielicowa), Mycelium (grzybnia) oraz Red Sand (czerwony piasek)
  • Nowe kwiaty

Do tego dochodzą jeszcze nowości związane z nowymi biomami oraz płaskim światem. Kieszonkowej wersji gry nie będzie już brakowało wiele do starszego brata.

mcpe2

Warto też wspomnieć, że od niedawna Mojang umożliwia wam zadawanie pytań odnośnie przyszłości Minecraft Pocket Edition na wyznaczonym do tego temacie na reddicie. Akcja potrwa do 14 kwietnia.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. matiyarosz pisze:

    Gdyby ta gra była o Funta tańsza to bym się na pewno skusił, ale jeżeli ta cena to 1/4 pełnej gry to nie wiem czy jest tego warta zważając na jej wczesny stan. Chociaż update są fajne i na pewno lepsze od tych co są oferowane w wersji PC.