Spóźniony „Ocean (& Biome) Update” – O zmianach w podwodnym świecie.

Witajcie. Dosyć długo nie było artykułów o nowościach w świecie gry. Ostatnio nagromadziło się ich od groma, więc postarałem się o nieco dłuższy wpis. Zapraszam do lektury : )

Nowy, podwodny mob

Jeb zapowiedział przez twittera, iż pracuje nad nowym mobem, którego środowiskiem naturalnym jest woda (być może tylko ocean, o biomach nie ma informacji). Od tego czasu dowiedzieliśmy się nieco o tajemniczym zwierzęciu:

  • Nie będzie to rekin
  • Będzie bardzo trudne do zabicia.
  • Będzie atakowało ludzi oraz kałamarnice w okolicy.

Podwodne lochy

Nową zawartość oceanów będą współtworzyły też podwodne lochy, prawdopodobnie rozległe jak twierdze czy kopalnie. Poniżej jedyne dostępne obecnie ich zdjęcie:

Nowe bloki:

  • Podwodny kamień „Prismarine”

7kmYXJv

  • Podwodna latarnia

lQE0I5W

  • Nieporastająca ziemia (dostępna od przyszłego snapshota również w trybie przetrwania)

2 - ZugrKh1

 Gąbka – zmiany

Zmiany dotknęły również gąbki. Ich odnowione wersje (przypominam, że to jeden z najstarszych bloków w grze) będą prawdopodobnie występować naturalnie w oceanach lub jako skarby w ukrytych skrzyniach w lochach. Będzie ona też odpowiednio przyjmowała wodę, zaś po przyjęciu jej maksymalnej ilości straci swoje właściwości i zmieni teksturę na ciemniejszą.

Poniżej sposób działania gąbki:

NaughtyTintedAmericanwarmblood

To już chyba wszystkie nowości dotyczące oceanów w kolejnym updacie. Chyba wszyscy liczymy na jak najszybszą aktualizację : )

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *